Benzinli Arabamdan Benzin Kokusu Geliyor İlk Çalışmada. - Bursa Şikayet Ve Öneri Sistemi Hattı
+1 oy
23
Arabalar, Araçlar kategorisinde
Benzin kokusu ilk çalıştırmada sonra gaza geçiyor ve normale gönüyor. nden olur bu sorun.

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1 cevap

0 oy
(3.3k puan)
Arabada Benzin Kokusu Neden Olur
İlk Çalıştırmada Benzin Kokusu : Genellikle bu durum egzozdan çıkan kokunun araç içine kadar gelmesi durumunda olmaktadır. Araç soğuk iken motorun ateşlemeyi tam gerçekleştirememesi ve  buna bağlı olarak da egzozdan çiğ yakıt atılması sebebi ile söz konusu koku hissedilir. Genellikle hafif seviyelerdedir. Eğer koku fazla ise bir servise gösterilmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda sabahları düzensiz çalışma sorunları da ortaya çıkabilir. Egzozdan Çiğ Benzin Kokusu Nedenleri İçin Ateşleme Sorunları Sayfamıza Göz Atabilirsiniz.

Araç Çalışırken Benzin Kokusu Geliyor İse ; Bu durum söz konusu koku probleminin sürekli olduğu anlamına gelir. Genellikle Depo şamandıra kapağı contası, depo dolum ağzı kaçakları, benzin hortumlarına kaçaklar, ateşleme sistemi sorunları, aracın yağ yakması (yağ kokusu ile benzin kokusu birbirine çok benzer ve sıklıkla karıştırılır) gibi birçok farklı nedenden ötürü söz konusu koku gelebilir. Bu durum biraz daha fazla acildir diyebiliriz. Olası bir conta yada hortum kaçağı çok daha büyük sorunlara yol açabilir, sürücü ve yolcu güvenliğini de tehlikeye atar. Bu nedenle sorunu ihmal etmeden ve aracı bu şekilde kullanmaya devam etmeden yetkili yada özel bir servisle görüşerek konuyu bildiriniz ve sorunu tamir ettiriniz.

Benzin Deposunu Doldurunca Koku Geliyor İse : Depo fullenince koku gelmeye başlıyor ise genellikle iki yerden kaynaklanıyor olabilir. İlk olarak depo dolum ağrı çevresinden benzin kaçağı oluşuyor olabilir. Bu da sadece depoyu fullediğiniz zaman koku yapar sonrasında yavaş yavaş azalarak geçer. Bir başka olası ihtimal ise depo full konumda iken deponun üst kısmında şamandıra ve pompa aksamının depoya montelendiği bölümün contası bulunur. Bu conta zamanla eskiyip özelliğini kaybettiği zaman depo içerisinde basınçlı gaz uçucu benzin buradan araç içine koku gelmesine neden olacaktır. Bu gibi durumlarda genellikle söz konusu noktada terleme ve nemlenmeye benzer bir ıslaklık oluşabilir. Fazlası durumunda uçucu benzin yoğunlaşarak araç altına akabilir sıcak egzoz demiri ile teması halinde ise yangın çıkması ve infilak gibi istenmeyen sonuçların oluşmasına neden olabilir. Her iki ihtimal de ciddiye alınması gereken ve acilen giderilmesi gereken arıza ihtimalleridir.

Lpg’li Araçlarda Benzin Kokusunun Nedenleri ; Genellikle lpg’de kullanılan araçlarda da sıklıkla benzin kokusu sorunları yaşanabilmektedir. Bunun nedeni ise lpg ve gaz kesici arızaları ile benzin pompası arızası nedeni ile yaşanabilir. Bilindiği üzere araç lpg’de çalışır iken benzin pompası çalışmaya devam eder. (Özel kit veya kesici takılmadı ise) Bu durum da benzin hortumları üzerinde basıncın devam etmesi anlamına gelir. Zamanla eskiyen hortum aksamı yada arızalı kesici veya pompa gibi nedenlerden ötürü de araçta benzin kokusu görülebilmektedir.

Bunlar haricinde birçok irili ufaklı nedenden ötürü de araç içerisinde benzin kokusu problemi yaşanabilir. Farklı bir koku sorununuz var ise bizlere sorabilirsiniz.
Hoş geldiniz, Bursa Şikayet Ve Öneri Sistemi sizlere Şikayet Ve Önerilerinizi diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

İlgili bir Şikayet bulunamadı

...