Bursa'nın istenmeyen konutları: Doğanbey BBC'ye haber oldu - Bursa Şikayet Ve Öneri Sistemi Hattı
+1 oy
29
Büyük Şehir Şikayetleri kategorisinde
İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin Türkçe internet sitesi Bursa'da büyük tartışmalara yol açan Doğanbey TOKİ konutlarını sayfalarına taşıdı.

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin Türkçe internet sitesi Bursa'da büyük tartışmalara yol açan Doğanbey TOKİ konutlarını sayfalarına taşıdı.

BBC Türkçe'den Aylin Yazan'ın "Bursa'nın 'istenmeyen konutlarında' yaşamak: 'Doğanbey TOKİ'de yaşadığımı çekinerek söylüyorum'" başlıklı haberi şöyle:

İstanbul yönünden Bursa'ya doğru ilerlerken azametli Uludağ'ın önünde, şehrin kalbine saplanmış gibi duran TOKİ binaları görünüyor.

2011'de tamamlanan Doğanbey TOKİ konutları o günden bu yana, hem sakinlerinin binalara yönelik şikayetleri, hem de Bursa'nın silüetinde ve dokusunda yarattığı etki ile kentin en çok tartışılan sorunlarından.

Merkez Osmangazi ilçesinde, Kiremitçi, Kırcaali, Tayakadın ve Doğanbey mahalleri üzerine kurulan TOKİ konutlarında yaklaşık 3 bin 200 hane var. Bloklardan 24 tanesi 22 katlı. Proje hak sahiplerine ilk açıklandığında ise binaların 13 katlı olacağı söylenmişti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve 31 Mart seçimlerinde AKP'nin adayı Alinur Aktaş, seçim vaadi olarak yine AKP döneminde yapılmış olan binaları yıkacağını ya da tıraşlatacağını söylüyor."


Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Hoş geldiniz, Bursa Şikayet Ve Öneri Sistemi sizlere Şikayet Ve Önerilerinizi diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

İlgili Şikayetler

...